KONST / Litografier / Litografi 11167693
nr 1116 7693
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Litografi, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Utanför Lusthuset, Trosa, signerad. provtryck, motivet: 35x46
Kondition: fuktskadad
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 19 juni 2017
kl 19:34:17
22/5 22:00:28
100 kr
19/6 17:59:52
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren